Temeli 1982 yılında Almanya’nın Aachen şehrinde atılan Şahinler Holding, Türkiye’nin yanı sıra; Almanya, Fransa, Bulgaristan, Mısır ve Ürdün’de bulunan şirketlerinde hazır giyimden inşaata, serbest bölge işletmeciliğinden turizme ve yiyecek içecek sektörüne kadar bulunduğu her sektörde fark yaratarak, zirvedeki yerini daha da güçlendiriyor.

 

Hazır giyim, moda tasarım, toptan ve perakende pazarlama firmalarıyla dünyanın en büyük moda devlerine üretim yapıyor. Dünya genelinde 50 milyon insanı giydiren grubun ürettiği ürünler dünyanın 170 farklı ülkesine gönderiliyor. Yurtdışındaki firmalarımızın Anadolu’ya verdiği siparişlerle yarattığı istihdam ve Avrupa Serbest Bölgesi’ndeki firmalardaki çalışanlarla birlikte; dünya genelinde 30.000 kişiye iş imkanı yaratıyor.

 

Şahinler Holding, Türkiye’nin en büyük özel sektör sanayi projelerinden biri Avrupa Serbest Bölgesi’nin kurucu işleticisidir. Avrupa Serbest Bölgesi’nde doluluk oranı %99’a ulaşmıştır. ASB’den %70’i yabancı sermayeli olan 200’e yakın firmadan, 170 ülkeye ihracat yapılıyor. Ticaret hacmi 3,5 milyar doları geçen bölge, özellikle yabancı yatırımcıların gözdesi konumuna gelmiştir. ASB’den ihracat yapılan ürünlerin çoğu teknoloji ürünleri ve katma değeri yüksek ürünlerdir. 7000’in üzerinde kişinin istihdam edildiği ASB; Türkiye’de bulunan 21 serbest bölge arasında en son kurulanlardan biri olmasına rağmen, ticaret hacmi sıralamasına göre 2. sıraya yükselmiştir. Avrupa Serbest Bölgesi aynı zamanda 5 kalite belgesine sahip ilk serbest bölgedir.

 

Grup, turizm alanında dünyanın en gözde tatil bölgesi Antalya Belek’te bulunan “Altın Anahtar” ödüllü, 121 dönüm alan üzerine kurulu, 1200 yataklı, 5 yıldızlı tatil köyü olan Club Megasaray bölgenin en güçlü tesislerinden biridir. 60 tenis kortu ve daha birçok spor aktivitesi, kaliteli yiyecek içecek hizmetleri, gece ve gündüz her yaşa hitap eden eğlence programları ve güler yüzlü, kaliteli hizmet anlayışıyla; Club Megasaray’da kurulduğu günden bu güne kadar her yaştan 1 milyon turist ağırlanmıştır. Yoğunluğu Alman ve Ruslardan oluşan ve sektörde ender rastlanan şekilde, %70’e yakın tekrar gelen (repeat) misafirleri vardır. 

 

Club Megasaray bünyesinde, 2019 yılında Antalya Belek’te kurulan Megasaray Tenis Akademi, 60 tenis kortu ile Türkiye Tenis Federasyonu’yla imzaladığı işbirliği protokolü çerçevesinde, ortaklaşa düzenlediği, içlerinde Davis Cup ve ATP Challenger’ın da bulunduğu çok önemli uluslararası turnuvalara ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

 

Ayrıca Megasaray Club Belek`e yürüyüş mesafesinde olan Megasaray Football Center, ikisi FIFA standartlarına uygun biri antrenman sahası olmak üzerek toplam üç sahasıyla 2020 yılından itibaren futbol kulüplerine kamp/turnuva ve özel maçlarda ev sahibi olarak hizmet ediyor.

Grup otel yatırımlarına Kayseri Erciyes’de yer alan Das3917 ile devam etmiştir. Ana binada yer alan 77 oda, özel konseptli 5 adet Chalet Rooms, Das Apres, canlı müzik barı Arete, Lounge 3917, balo salonu, 750 m2lik spası, ana restoranı, mini kulübüyle ve pistleriyle hizmet vermektedir. DAS Sport, Das Art ve DAS Apres adları altında sporu, sanatı ve eğlenceyi bir araya getirerek eşsiz bir deneyim sunmaktadır.

Megasaray Westbeach Antalya ise 2022 yılında Megasaray Hotels çatısı altında hizmet vermeye başlamıştır. Antalya’nın en güzel konumu olan dünyaca ünlü Konyaaltı Plajı’nda yer alan tesis, 12.000 m2 alanda; faklı konseptlerde 334 odası, ana restoranın dışında La Prima İtalyan A La Carte ve Lagos Balık A La Carte ile dünyaca ünlü tatları bir arada sunan, kapalı ve açık havuzları, spası, özel toplantı ve etkinlik salonları ile hizmet vermektedir.

2023 yılında Megasaray Hotels grup bünyesine katılan Megasaray Resort Side, yaklaşık 40 dönüm arazi üzerinde, etrafı orman ve eşsiz güzellikteki Tireyengöl’ün derin mavisi ile çevrili 397 odası,  Ala Carte restoranları, spası, açık ve kapalı yüzme havuzları, çok amaçlı özel davetlere ev sahipliği yapacak balo ve toplantı salonları ile hizmet vermektedir.

Grubun bir diğer oteli Megasaray Mount Erciyes, 108 odası, spa merkezi, açık hava termal havuzları ile Aralık 2023’te hizmete açıldı. Kayseri şehir merkezinden 2000 metre yüksekte, Erciyes Dağı’nın zirvesinde yer alan Megasaray Mount Erciyes, 103 kilometre uzunluktaki pist ile kayak yapma imkanı sunuyor.

Başarılı turizm yatırımlarını hız kesmeden devam eden Megasaray Hotels çatısı altında toplamda 5 oteli birleştirmiştir. Grup, Türk turizmine kaliteli ve nitelikli hizmet anlayışını tüm tesislerinde ilke edinerek katkı sağlamaya devam ediyor.

 

Grubun gıda sektöründe hizmet veren Teyvaş Catering firması 1989 yılında kurulmuş olup iş merkezleri, fabrikalar, eğitim kurumları ve sağlık kurumlarına toplu yemek hizmeti veriyor. Teyvaş; yiyecek içecek alanında her türlü hizmeti verecek yeni çatı markası ile toplu yemek sektörüne getirdiği yeniliklerin yanında, özel gün organizasyonları, iyi tarım uygulamaları ve perakende sektörüne de yatırımlar yapıyor. Günlük 20.000 kişiye yemek üretimi yapan Teyvaş toplu yemek alanındaki 30 yıllık tecrübesiyle Yeni Nesil Yemekhane iş modelini hayata geçirdi. Bu proje ile yemekhaneleri daha işlevsel ve modern bir restorana dönüştürüyor. Müşteri memnuniyetini kendine ilke edinen Teyvaş, güler yüzlü hizmet anlayışı, hijyenik ortamlarda üretimi ve kalitesi ile müşterilerinden taktir toplamaktadır.

 

Şahinler Holding’in  hayata geçirdiği inşaat projesi “Westside İstanbul” 1155 daire 116 cadde dükkandan oluşmaktadır. Ayrıca bünyesinde barındırdığı inşaat firmaları ile sanayi, fabrika ve depolar inşa etmektedir. Şimdi de İstanbul, Büyükçekmece Karaağaç’ta göl manzaralı, 140 adet villa projesini hayata geçirecek. Şahinler Holding, hayata geçecek projelerle İstanbul’da çevreye duyarlı, modern, yaşanılabilir yapılar kazandırmayı hedeflemektedir.

 

Girdiği her sektörde iddialı olan Şahinler Holding, enerji alanında da kalite ve ileri teknoloji anlayışıyla sektörde isminden sıkça söz ettiren Şahinler Enerji firmasıyla faaliyet göstermektedir.

 

Bunların yanı sıra; 1987 yılında Kemal Şahin tarafından kurulan Şahinler Vakfı ile eğitim, sağlık ve sosyal alanlarda faaliyet göstermektedir. Eğitime verdiği çok yönlü desteğin yanı sıra okullar da yaptıran vakıf, her yıl başarılı yüzlerce öğrenciye de burs veriyor. Vakıf, ayrıca gerek afetzedeler gerekse ihtiyaç sahibi ailelere yardım etmektedir.