Temeli 1982 yılında Almanya’nın Aachen şehrinde atılan Şahinler Holding, Türkiye’nin yanı sıra; Almanya, Fransa, Bulgaristan, Mısır ve Ürdün’de bulunan şirketlerinde hazır giyimden inşaata, serbest bölge işletmeciliğinden turizme ve yiyecek içecek sektörüne kadar bulunduğu her sektörde fark yaratarak, zirvedeki yerini daha da güçlendiriyor.

 

Hazır giyim, moda tasarım, toptan ve perakende pazarlama firmalarıyla dünyanın en büyük moda devlerine üretim yapıyor. Dünya genelinde 50 milyon insanı giydiren grubun ürettiği ürünler dünyanın 170 farklı ülkesine gönderiliyor. Yurtdışındaki firmalarımızın Anadolu’ya verdiği siparişlerle yarattığı istihdam ve Avrupa Serbest Bölgesi’ndeki firmalardaki çalışanlarla birlikte; dünya genelinde 30.000 kişiye iş imkanı yaratıyor.

 

Şahinler Holding, Türkiye’nin en büyük özel sektör sanayi projelerinden biri Avrupa Serbest Bölgesi’nin kurucu işleticisidir. Avrupa Serbest Bölgesi’nde doluluk oranı %95’i bulmuştur. ASB’den %70’i yabancı sermayeli olan 200’e yakın firmadan, 170 ülkeye ihracat yapılıyor. Ticaret hacmi 2,5 milyar doları geçen bölge, özellikle yabancı yatırımcıların gözdesi konumuna gelmiştir. ASB’den ihracat yapılan ürünlerin çoğu teknoloji ürünleri ve katma değeri yüksek ürünlerdir. 6000’e yakın kişinin istihdam edildiği ASB; Türkiye’de bulunan 18 serbest bölge arasında en son kurulanlardan biri olmasına rağmen, ticaret hacmi sıralamasına göre 3. sıraya yükselmiştir. Avrupa Serbest Bölgesi aynı zamanda 5 kalite belgesine sahip ilk serbest bölgedir.

 

Grup, turizm alanında dünyanın en gözde tatil bölgesi Antalya Belek’te bulunan “Altın Anahtar” ödüllü, 121 dönüm alan üzerine kurulu, 1200 yataklı, 5 yıldızlı tatil köyü olan Club Megasaray bölgenin en güçlü tesislerinden biridir. 49 tenis kortu ve daha birçok spor aktivitesi, kaliteli yiyecek içecek hizmetleri, gece ve gündüz her yaşa hitap eden eğlence programları ve güler yüzlü, kaliteli hizmet anlayışıyla; Club Megasaray’da kurulduğu günden bu güne kadar her yaştan 1 milyon turist ağırlanmıştır. Yoğunluğu Alman ve Ruslardan oluşan ve sektörde ender rastlanan şekilde, %70’e yakın tekrar gelen (repeat) misafirleri vardır. 

 

Club Megasaray bünyesinde, 2019 yılında Antalya Belek’te kurulan Megasaray Tenis Akademi, 49 tenis kortu ile Türkiye Tenis Federasyonu’yla imzaladığı işbirliği protokolü çerçevesinde, ortaklaşa düzenlediği, içlerinde Davis Cup ve ATP Challenger’ın da bulunduğu çok önemli uluslararası turnuvalara ev sahipliği yapmıştır ve yapmaya devam ediyor. Türk tenisinin yaygınlaşması, yetenekli oyuncuların keşfedilmesi ve geliştirilmesi için uygun koşulları sağlayan akademide yetişen sporcular kendilerini geliştiriyor,  tecrübe kazanıyor ve büyük masraflara katlanıp yabancı ülkelere gitmek zorunda kalmadan puan kazanarak derecelerini arttırıyor. Ve farklı kategorilerde başarılara imza atıyor.

 

Grubun gıda sektöründe hizmet veren Teyvaş Catering firması 1989 yılında kurulmuş olup iş merkezleri, fabrikalar, eğitim kurumları ve sağlık kurumlarına toplu yemek hizmeti veriyor. Teyvaş; yiyecek içecek alanında her türlü hizmeti verecek yeni çatı markası ile toplu yemek sektörüne getirdiği yeniliklerin yanında, özel gün organizasyonları, iyi tarım uygulamaları ve perakende sektörüne de yatırımlar yapıyor. Günlük 20.000 kişiye yemek üretimi yapan Teyvaş toplu yemek alanındaki 30 yıllık tecrübesiyle Yeni Nesil Yemekhane iş modelini hayata geçirdi. Bu proje ile yemekhaneleri daha işlevsel ve modern bir restorana dönüştürüyor. Müşteri memnuniyetini kendine ilke edinen Teyvaş, güler yüzlü hizmet anlayışı, hijyenik ortamlarda üretimi ve kalitesi ile müşterilerinden taktir toplamaktadır.

 

Şahinler Holding’in  hayata geçirdiği inşaat projesi “Westside İstanbul” 1155 daire 116 cadde dükkandan oluşmaktadır. Ayrıca bünyesinde barındırdığı inşaat firmaları ile sanayi, fabrika ve depolar inşa etmektedir. Turhaus, emlak danışmanlığı ile Almanya ve Türkiye arasında emlak tedariği ve aracılık hizmetleri yapmaktadır. Almanya ve Türkiye’nin değişik şehirlerinde bulunan arsaları üzerine proje geliştirme çalışmaları da yapmaktadır. İstanbul Büyükçekmece’de yeni bir villa proje üzerine konsept çalışmaları devam etmektedir. Şahinler Holding, hayata geçecek projelerle İstanbul’da çevreye duyarlı, modern, yaşanılabilir yapılar kazandırmayı hedeflemektedir.

 

Girdiği her sektörde iddialı olan Şahinler Holding, enerji alanında da kalite ve ileri teknoloji anlayışıyla sektörde isminden sıkça söz ettiren Şahinler Enerji firmasıyla faaliyet göstermektedir.

 

Bunların yanı sıra; 1987 yılında Kemal Şahin tarafından kurulan Şahinler Vakfı ile eğitim, sağlık ve sosyal alanlarda faaliyet göstermektedir. Eğitime verdiği çok yönlü desteğin yanı sıra okullar da yaptıran vakıf, her yıl başarılı yüzlerce öğrenciye de burs veriyor. Vakıf, ayrıca gerek afetzedeler gerekse ihtiyaç sahibi ailelere yardım etmektedir.