KEMAL ŞAHİN
Yönetim Kurulu Başkanı

BEHZAT YILDIRIMER
Danışma Kurulu Üyesi

1954 doğumlu, ODTÜ İşletme bölümü mezunudur. Halk Bankası’nda Müfettiş Yardımcılığı ile başlayan bankacılık kariyerini Dışbank ve BankEkspres’te üst düzey yönetici olarak sürdürmüş, Union Bancaire Privee-Cenevre’de Türkiye ve Türk Cumhuriyetleri Masası Genel Müdürü olarak yirminici yılında profesyonel yaşamını sonlandırmıştır. Halen 1998’de kurucusu olduğu “tim” Danışmanlık şirketinde Başkan unvanıyla eğitimci ve danışman olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Üniversitelerin MBA programlarında dersler vermekte ve üniversite destekli sertifikasyon programlarında yönetici ve eğitmen olarak görev almaktadır. Finans ve finans dışı kurumlarda yönetim ve danışma kurulu üyelikleri bulunmaktadır.

HÜSEYİN ERGİN
Danışma Kurulu Üyesi

1961 doğumlu İ.Ü. İktisat Fakültesi mezunudur. 5,5 yıl Maliye Bakanlığı Maliye Teftiş Kurulu’nda Maliye Müfettişi olarak görev yapmıştır. 7 yıl süresince uluslararası bir denetim şirketinde vergi bölümü müdürü olarak yerli ve yabancı şirketlere danışmanlık servisi vermiştir. 1995 yılından itibaren Sigma Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş.’nin kurucu ortağı olarak vergi danışmanlığı hizmetlerini sürdürmektedir. Finansal kuruluşlar ve Menkul Kıymet Gelirlerinin vergilendirilmesi hususunda uzmandır. Yeminli Mali Müşavir ünvanını haizdir.

İSMET GERGERLİ
Danışma Kurulu Üyesi

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Daha sonra Sosyoloji dalında yüksek lisans yaptı. İş hayatına Pamukbank’ta başladı. Pamukbank’ın Halkbank’a devriyle birlikte Halkbank’a geçti ve burada yaklaşık 12 yıl çeşitli görevlerde ve bölümlerde yöneticilik yaptı. Yine Halkbank’da, İstanbul ve Ankara’nın ticaret ve sanayiye yönelik faaliyette bulunan işletmelerinin yoğunlukta olduğu bölgelerde ‘Bölge Koordinatörlüğü’ yapmış olup, Türk iş dünyasının profilini sahada inceleme ve detaylı analizini yapma imkânına sahip olmuştur. 2008-2011 yılları arasında Kredi Garanti Fonu Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. 2015 yılı Kasım ayı itibariyle Kredi Garanti Fonu AŞ Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu üyeliği görevini üstlenmiştir. Ekonomist Dergisi tarafından düzenlenen “Yılın İş insanları Ödül Töreni”nde “2018 yılın Bürokratı” seçilmiştir. İş Kültür Yayınlarında çıkan “Japonya Ekonomisinin Gizli Gücü” adlı kitabı bulunmaktadır. Ayrıca çok sayıda yayımlanmış makalesi bulunmaktadır. Halen Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde Bankacılık dersleri ve kurucusu olduğu “Scala Strateji Danışmanlık A.Ş.” vasıtası ile “değişim, dönüşüp, yeniden yapılanma, finansal optimizasyon” konularında uluslararası danışmanlık vermektedir.

JALE TUNÇEL
İcra Kurulu Üyesi

1969 doğumlu, İTÜ Makina Fakültesi ,Tekstil Mühendisliği bölümü mezunudur, sonrasında ise 2015 yılında başladığı İşletme Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Bursa Rekor Dokuma’da üretim mühendisliği ile başlayan iş hayatına İstanbul’da hazırgiyim konfeksiyon üretim firmaları olan Rova Tekstil ve Esin Tekstil ile devam etmiştir. Şahinler Grubuna 1991 yılında Ünimoda firmasında Planlama Birimi’ndeki görevi ile başlamıştır, daha sonra 1992 yılından itibaren Bilkont Dış Ticaret firmasında 5 yıl kumaş üretim birimindeki yöneticiliği sonrasında, 10 yıl Bilkont Dış Ticaret Ticari Birimler Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştür. Bu süreçte dokuma, örgü kumaş boya ve kimyasallarında ithalat, ihracat ve üretim operasyonlarının yanında Çin ve Mısır ofislerinin açılışını da gerçekleştirmiştir. 2007-2017 yılları arasında Şahinler Holding Yönetim Kurulu Üyeliği görevi yapmıştır. Halen Şahinler Holding İcra Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir. Gönüllü olarak faaliyette bulunduğu sivil toplum örgütü görevlerini İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nde Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Moda Akademisi’nde Yönetim Kurulu Başkanı olarak 2010 yılından beri sürdürmektedir.

ŞEFİKA ÖZCAN TOKDEMİR
İcra Kurulu Üyesi

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, İktisat Bölümü mezunudur. Sonrasında ise aynı fakültede İktisat Yüksek Lisansını tamamlamıştır.  Almanya’da Goethe Institut’ta Almanca eğitimi almıştır.  İş hayatına 1998 yılında Şahinler Holding’de, Mali İşler Departmanı’nda başlamış olup,  daha sonra 12 yıl boyunca Denetim Müdürlüğü yapmıştır. Şuan ise görevine Şahinler Holding Mali İşler ve Muhasebeden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak devam etmektedir. SMMM olan Şefika Özcan Tokdemir, İngilizce ve Almanca bilmektedir.

AYŞE ÇAKIR
İcra Kurulu Üyesi

1984 doğumlu, Uludağ Üniversitesi, Almanca Öğretmenliği bölümü mezunudur. 2010 yılında Bahçeşehir Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisansını tamamlamıştır. İş hayatına Gefco Uluslararası Lojistik firmasında İthalat & İhracat bölümünde çalışmaya başlayarak girmiştir. Daha sonra 2007 yılında Şahinler Holding İç Denetim Departmanı’nda Denetim Uzman Yardımcısı görevi ile çalışmaya başlamış olup, daha sonra Şahinler Holding Finans Departmanı’nda iki yıl süre ile çeşitli görevlerde bulunmuştur.2010-2013 yılları arasında Şahinler Etopya projesinde, Proje Yöneticisi olarak Etopya’da görev yapmıştır. Etopya projesinin akabinde Şahinler Holding’deki görevine İç Kontrol Departman Yöneticisi olarak dört yıl süreyle görev yapmıştır. 2019 yılı Temmuz ayı itibari ile Avrupa Serbest Bölgesi Genel Müdür Yardımcısı ve Şahinler Holding İcra Kurulu Üyesi olarak görevini yürütmektedir. Aynı zamanda, 2016 yılından beri Şahinler Vakfı Başkan Vekili görevini gönüllü olarak sürdürmektedir. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

VEDAT OKUŞ
İcra Kurulu Üyesi

1959 Yılında Edirne’de doğdu. İlk, orta, lise ve   yüksek okul tahsilini Edirne’de tamamladı.1979 Yılında Meriç Şirketler grubunda iş hayatına başladı.1996 yılında ÖRSA Holding bünyesinde grup şirketlerinde İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevini yürüttü. 2010 yılında Şahinler Holding grup şirketi Edirne Modavizyon bünyesinde İnsan Kaynakları Müdürü olarak başladığı görevine ilaveten 2018 yılında Holding İnsan Kaynakları Direktörlüğüne atandı. 2020 Eylül ayından itibaren İcra Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir.

ERHAN AYDIN
İcra Kurulu Üyesi

1976 doğumlu olan Erhan Aydın, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmasının ardından Marmara Üniversitesi Muhasebe-Finansman alanında yüksek lisans (MBA) yapmıştır. Mesleki kariyerine 1998 yılında T. Garanti Bankası A.Ş.’de Müfettiş olarak başlamıştır. 2007 yılında Teftiş Kurulu’ndan ayrıldıktan sonra 2013 yılına kadar Garanti Portföy Yönetimi A.Ş.’de finans yöneticiliği yapmıştır. Bu tarihten itibaren reel sektöre geçmiş, inşaat ve lojistik sektörlerinde faaliyet gösteren firmalarda Hazine ve Mali İşler Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. 2018 yılı sonu itibariyle Şahinler Grubuna katılmış olup, halihazırda Finans Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir. Sermaye Piyasası İleri Düzey ile Türev Araçlar Lisanslarına sahiptir. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ünvanı bulunmaktadır.